Menu

Rádiový průzkum a sledování

 • EWMAN CCS

  Systém velení a řízení EB

 • SYMON CCS

  C2 systém rádiového průzkumu a sledování

 • SYMON Mobile

  Mobilní systém rádiového průzkumu a sledování

 • SYMON Light

  Přenosný systém rádiového průzkumu a sledování

 • EWMAN SW

  Aplikace velení a řízení elektronického boje

 • SYMON SW

  SW systém rádiového průzkumu a sledování

 • SPECON

  Aplikace rádiového průzkumu a sledování

 • AKRS RT

  Aplikace analýzy a klasifikace rádiových signálů

 • IZ225

  Přijímač rádiového průzkumu

Rádiové rušení

Bezpečnost

Podpora

Naše produkty v ukázce armádnímu generálovi

2. 11. 2018

Náčelník Generálního štábu navštívil 53. pluk průzkumu a elektronického boje v Opavě

Náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Aleš Opata dnes navštívil 53. pluk průzkumu a elektronického boje v Opavě. Doprovázeli ho zástupce velitele Pozemních sil AČR plukovník gšt. Petr Procházka a ředitel odboru vojskového průzkumu a elektronického boje MO plukovník gšt. Vladimír Lang. V opavské posádce je přivítal velitel 53. pluku průzkumu a elektronického boje (53.pPzEB) plukovník gšt. Pavel Varmus.

Plukovník Varmus delegaci seznámil s nejdůležitějšími úkoly 53. pluku průzkumu a elektronického boje na rok 2019, s působením příslušníků pluku v zahraničních operacích a dále s logistickým zabezpečením, s rozvojem infrastruktury posádky a dalšími plány do budoucna ke zvýšení schopností pluku.

Poté následovala prezentace Centra ISR (Intelligence Surveillance Reconnaissance), které je samostatnou složkou tvořenou ze specifických schopností. Náplní centra je například plánování, řízení bojového použití pozemních průzkumných jednotek, bezpilotních prostředků, elektronického boje a organizace řízení získávání a shromažďování informací z těchto prostředků pro podporu pozemních, vzdušných a speciálních jednotek AČR ale i v rámci NATO.

Během praktické ukázky techniky elektronického boje, specialisté průzkumu a elektronického boje představili technické prostředky radiového průzkumu a elektronického boje, například prostředky MPRS (Mobilní průzkumný rušící systém) a MANPACK G (ochranný rušič).

Na závěr návštěvy generál Opata besedoval s příslušníky útvaru. Vojáci se zajímali o problematiku zadávání veřejných zakázek a způsobu jejich financování, dále se dotazovali na možnosti jazykové přípravy. Generál Opata poděkoval veliteli a vojákům pluku za jejich dobře odvedenou práci nejen doma, ale i v zahraničních operacích.

Autor: nadporučice Martina Janečková, starší důstojník operačního oddělení 53. pPzEB Opava
1. 11. 2018 | zdroj: www-acr.army.cz

© URC Systems, spol. s r.o., 2021