EW-OFDM
Cílem projektu je návrh a ověření technického řešení funkčního vzorku prostředku elektronického sledování a elektronických protiopatření pro včasnou detekci provozování bezpilotních letadel vybavených palubním zařízením pro přenos obrazu pracující v pásmu 1.4 GHz a nedodržující například pravidla Veřejné vyhlášky – Opatření obecné povahy Úřadu pro civilní letectví. Dílčím cílem je ověření vlastností metod automatické detekce pro signály OFDM a ověření vlastností diverzity anténního systému a prostorového multiplexu na reálné MIMO – OFDM systémy a pro různé šířky pásma. Druhým dílčím cílem je zvýšení účinnosti elektronického působení definicí optimálních parametrů a vlastností výkonově generovaných rušících signálů s kritériem minimalizace potřebného poměru výkonu rušení/signál.
Tento projekt Elektronický průzkum a působení proti palubním OFDM systémům v pásmu 1.4 GHz VK01010006 byl podpořen Ministerstvem vnitra ČR, 2023-2025 z Programu bezpečnostního výzkumu ČR 2023 – 2029: Otevřené výzvy v bezpečnostním výzkumu 2023-2029 (OPSEC), účastníci: URC Systems, spol. s r.o.
https://www.mvcr.cz/vyzkum/clanek/otevrene-vyzvy-v-bezpecnostnim-vyzkumu-2023-2029-opsec.aspx
ZEOS
Cílem projektu ZEOS „Zaměřený eliminační opakovací systém“ je vývoj a tvorba prototypu kompaktního zařízení autonomně realizující elektronické působení proti komunikačním protokolům uplink a downlink v případech protispolečenského chování pilota při provozování bezpilotního prostředku v rozporu s platnou legislativou. Výsledek projektu je prioritně určen pro bezpečnostní jednotky a organizace, které mají ve svém operačním nasazení oprávnění využívat a provozovat prostředky elektronického působení proti nebezpečným bezpilotním prostředkům.
Tento projekt Zaměřený eliminační opakovací systém VB01000055 byl podpořen Ministerstvem vnitra ČR, 2022-2023 z Programu bezpečnostního výzkumu ČR 2021 – 2026: vývoj, testování a evaluace nových bezpečnostních technologií (SECTECH), účastníci: URC Systems, spol. s r.o.
NEOCLASSIG
Cílem projektu, který je zaměřen na mezinárodní spolupráci v aplikovaném výzkumu, je zdokonalení automatických metod klasifikace rádiových a radiotechnických signálů, návrh a ověření nových algoritmů s následnou aplikací do stávajících systému rádiového a radiotechnického průzkumu. Vznikne nový software pro automatickou klasifikaci rádiových a radiotechnických signálů s využitím moderních metod zpracování signálů – NEOCLASSIG s prvky umělé inteligence a strojového učení.
Tento projekt je financován se státní podporou Technologické agentury ČR, 2021 – 2024 v rámci Programu DELTA 2, účastníci: URC Systems, spol. s r.o. a Univerzita obrany; zahraniční partneři – Le Quy Don Technical University Vietnam a ASIC Technologies., JSC.
DETEKCE IED (Improvised Explosive Devices)
Projekt pro detekci nesených improvizovaných výbušných systémů je zaměřen do oblasti výzkumu a vývoje detekčních systémů osob, které potenciálně mohou mít na svém těle umístěno improvizované výbušné zařízení použitelné k sebevražednému útoku.
Projekt bezpečnostního výzkumu a vývoje, řešen s finanční podporou 75%: MV ČR, 2017–2019, implementační plán: 2020-2024